Workstation HP Z4 G4 Intel Core i7-7800X 3.50Ghz, 32GB DDR4, 256GB SSD + 1TB HDD
Workstation HP Z4 G4 Refurbished
- Procesor: Intel Core i7-7800X 3.50GHz (4.0GHz Turbo, 8.25MB Cache, HEXA Core)
- Memorie RAM: 32GB DDR4 (4 x 8GB)
- Stocare: 256GB SSD M2 NVMe + 1TB HDD
- Placa video: nVidia Quadro M4000 - 8GB GDDR5 / 256 bit / 1664 CUDA Cores
- Sistem de operare: Windows 10 Professional COA
- Garantie: 36 Luni
Perfectă pentru inginerie, vizualizare și Machine Learning, cea mai populară stație de lucru HP oferă performanțe impresionante pentru un spectru larg de aplicații. Cu o gamă de procesoare Intel® Xeon® sau Core ™ X și suport pentru Dual Extreme Graphics veți obține tot ce aveți nevoie in materie de lucru in mediile CAD.
Funcționalitate bogată în funcții
Z4 este înaintea competitorilor sai de aceeasi generatie cu mai multe caracteristici standard decât orice altă stație de lucru HP cu un singur procesor. Cu mai multe opțiuni de configurare, puteți alege combinatia perfecta de componente care sa îndeplineasca cerințele dvs. de performanță.
Putere in vizualizarea proiectelor
Vizualizați proiectul dvs. oricând cu posbilitatea de a schimba fără probleme între aplicațiile CAD 3D, de redare sau de simulare. Z4 poate gestiona cu ușurință sarcini care necesită procesare de înaltă frecvență, nuclee multiple și GPU-uri de mare putere pentru un proces de proiectare optimizat.
Cele mai sigure stații de lucru HP
Funcțiile de securitate avansate sunt standard pe fiecare Z4. Identitatea și datele dvs. sunt in siguranta cu software-ul de securitate precum HP Client Security Suite Gen3, HP Client Security Suite Gen3 si HP Sure Start Gen3 cu Auto Healing.
INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | HP |
| MODEL | Z4 G4 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Refurbished |
| GARANTIE | 36 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 1 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Core i7 |
| MODEL PROCESOR | i7-7800X |
| FRECVENTA NATIVA | 3.50 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 4.0 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 6 (HEXA CORE) |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 12 |
| MEMORIE CACHE | 8.25 MB |
| SOCKET | LGA 2066 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 140 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 14 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 32 GB |
| MODULE MEMORIE | 4 x 8GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR4 |
| STANDARD MEMORIE | PC4-21300 |
| FRECVENTA MEMORIE | 2666 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | SSD + HDD |
| CAPACITATE | 256 GB SSD + 1 TB HDD |
| STARE SSD | SSD refurbished |
| STARE HDD | HDD refurbished |
| INTERFATA | M.2 |
| UNITATE OPTICA | DVD-RW |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | Quadro M4000 |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR5 |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 8 GB |
| BUS MEMORIE | 256 bit |
| CUDA CORES | 1664 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 4096 x 2160 |
| DIRECTX | 12 |
| OPENGL | 4.5 |
| CONECTORI | 4 x DisplayPort |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel X299 |
| SLOTURI MEMORIE | 8 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 128 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | Intel I219-LM Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 2 |
| SLOTURI PCIe x8 | 1 |
| SLOTURI PCIe x4 | 2 |
| SLOTURI M.2 | 1 |
PORTURI |
|
| DISPLAY PORT | 4 |
| PS/2 | 2 |
| USB 3.0 | 9 |
| LAN (RJ-45) | 1 |
| AUDIO | 2 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 1000 W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |
ALTE DETALII |
|
| CULOARE | Negru |

