Workstation DELL Precision T7820, 2 x Intel 16-Core Xeon Gold 6143 2.80GHz, 96GB DDR4 ECC, 2TB SSD, nVidia GeForce RTX 3060 Ti
Workstation DELL Precision T7820 Refurbished
- Procesor: 2 x Intel 16-Core Xeon Gold 6143 2.80 GHz (4.0 GHz Turbo, 22MB Cache)
- Memorie RAM: 96GB DDR4 ECC (12 x 8GB)
- Stocare: 2TB SSD Samsung 870 EVO nou
- Placa video: nVidia GeForce RTX 3060 Ti - 8GB GDDR6 / 256 bit / 4864 CUDA Cores
- Sistem de operare: Windows 10 Professional COA Refurbished
- Garantie: 36 Luni

INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | DELL |
| MODEL | Precision T7820 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Refurbished |
| GARANTIE | 36 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 2 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Xeon 16-Core |
| MODEL PROCESOR | Gold 6143 |
| FRECVENTA NATIVA | 2.80 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 4.0 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 16 |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 32 |
| MEMORIE CACHE | 22 MB |
| SOCKET | LGA 3647 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 205 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 14 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 96 GB |
| MODULE MEMORIE | 12 x 8GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR4 ECC |
| STANDARD MEMORIE | PC4-21300 |
| FRECVENTA MEMORIE | 2666 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | SSD |
| CAPACITATE | 2 TB |
| STARE SSD | SSD nou |
| MODEL SSD | Samsung 870 EVO |
| INTERFATA | SATA III |
| UNITATE OPTICA | DVD-RW |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | GeForce RTX 3060 Ti |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR6 |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 8 GB |
| BUS MEMORIE | 256 bit |
| CUDA CORES | 4864 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 7680 x 4320 |
| DIRECTX | 12 |
| OPENGL | 4.5 |
| CONECTORI | 2 x DisplayPort, 2 x HDMI |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel C621 |
| SLOTURI MEMORIE | 12 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 768 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | Intel I219-LM Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 2 |
| SLOTURI PCIe x8 | 1 |
| SLOTURI PCIe x4 | 1 |
| SLOTURI PCIe x1 | 1 |
| SLOTURI PCI | 1 |
PORTURI |
|
| DISPLAY PORT | 2 |
| HDMI | 2 |
| PS/2 | 2 |
| USB 3.0 | 8 |
| USB-C | 2 x USB 3.1 Type C |
| LAN (RJ-45) | 1 |
| AUDIO | 2 |
| SERIAL | 1 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 950 W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

