Workstation DELL Precision T7810, 2 x Intel OCTA Core Xeon E5-2630 v3 2.40GHz, 64GB DDR4 ECC, 512GB SSD + 1TB HDD
Workstation DELL Precision T7810 Second-hand
- Procesor: 2 x Intel OCTA Core Xeon E5-2630 v3 2.40 GHz (3.20 GHz Turbo, 20MB Cache)
- Memorie RAM: 64GB DDR4 ECC (4 x 16GB)
- Stocare: 512GB SSD + 1TB HDD
- Placa video: nVidia Quadro M2000 - 4GB GDDR5 / 128 bit / 768 CUDA Cores
- Sistem de operare: Fara sistem de operare, optional licenta Microsoft Refurbished
- Garantie: 12 Luni
INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | DELL |
| MODEL | Precision T7810 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Second-Hand |
| GARANTIE | 12 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 2 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Xeon 8-Core |
| MODEL PROCESOR | E5-2630 v3 |
| FRECVENTA NATIVA | 2.40 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 3.20 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 8 (OCTA CORE) |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 16 |
| MEMORIE CACHE | 20 MB |
| SOCKET | LGA 2011-3 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 85 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 22 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 32 GB |
| MODULE MEMORIE | 4 x 16GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR4 ECC |
| STANDARD MEMORIE | PC4-17000 |
| FRECVENTA MEMORIE | 2133 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | SSD + HDD |
| CAPACITATE | 512 GB SSD + 1 TB HDD |
| STARE SSD | SSD refurbished |
| STARE HDD | HDD refurbished |
| VITEZA DE ROTATIE HDD | 7.200 rpm |
| INTERFATA | SATA |
| UNITATE OPTICA | Fara unitate optica |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | Quadro M2000 |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR5 |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 4 GB |
| BUS MEMORIE | 128 bit |
| CUDA CORES | 768 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 4096 x 2160 |
| DIRECTX | 12 |
| OPENGL | 4.5 |
| CONECTORI | 4 x DisplayPort |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel C612 |
| SLOTURI MEMORIE | 8 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 256 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | Intel I217-LM Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 2 |
| SLOTURI PCIe x8 | 1 |
| SLOTURI PCIe x4 | 1 |
| SLOTURI PCIe x1 | 1 |
| SLOTURI PCI | 1 |
PORTURI |
|
| DISPLAY PORT | 4 |
| PS/2 | 2 |
| USB 2.0 | 6 |
| USB 3.0 | 4 |
| LAN (RJ-45) | 1 |
| AUDIO | 2 |
| SERIAL | 1 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 685W sau 825W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

