Workstation DELL Precision R7610, 2 x Intel OCTA Core Xeon E5-2690 2.90GHz
Workstation DELL Precision R7610 Refurbished
- Procesor: 2 x Intel OCTA Core Xeon E5-2690 2.90 GHz (3.80 GHz Turbo, 20MB Cache)
- Memorie RAM: 64 GB DDR3 ECC (8 x 8GB)
- Stocare: 2 x 500GB SSD Samsung 860 EVO nou
- Nr. maxim de hdd-uri: 6 x 2.5"
- Placa video: nVidia Quadro K5000 - 4GB GDDR5 / 256 bit / 1536 CUDA Cores
- Sine (rail kit): Inclus
- Sistem de operare : FreeDOS, optional licenta Microsoft Refurbished
- Garantie : 36 Luni
INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | DELL |
| MODEL | Precision R7610 |
| FORMAT CARCASA | 2U |
| STARE PRODUS | Refurbished |
| GARANTIE | 36 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 2 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Xeon OCTA Core |
| MODEL PROCESOR | E5-2690 |
| FRECVENTA NATIVA | 2.90 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 3.80 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 8 (OCTA CORE) |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 16 |
| MEMORIE CACHE | 20 MB |
| SOCKET | LGA 2011 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 135 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 32 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 64 GB |
| MODULE MEMORIE | 8 x 8GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR3 ECC |
| STANDARD MEMORIE | PC3-12800 |
| FRECVENTA MEMORIE | 1600 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | SSD |
| CAPACITATE | 2 x 500 GB |
| STARE SSD | SSD nou |
| MODEL SSD | Samsung 860 EVO |
| INTERFATA | SATA III |
| BACKPLANE | 6 x SFF (suporta maxim 6 x 2.5" HDD) |
| UNITATE OPTICA | DVD-RW |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | Quadro K5000 |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR5 |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 4 GB |
| BUS MEMORIE | 256 bit |
| CUDA CORES | 1536 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 4096 x 2160 |
| DIRECTX | 11 |
| OPENGL | 4.4 |
| CONECTORI | 2 x DVI, 2 x DisplayPort |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel C602 |
| SLOTURI MEMORIE | 16 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 512 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | 2 x Intel 82579 Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 3 |
| SLOTURI PCIe x8 | 1 |
| SLOTURI PCIe x4 | 1 |
| SLOTURI PCI | 1 |
PORTURI |
|
| DVI | 2 |
| DISPLAY PORT | 2 |
| USB 2.0 | 6 |
| LAN (RJ-45) | 2 |
| AUDIO | 2 |
| SERIAL | 1 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 1100 W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

