HP Z420 Workstation Intel QUAD Core Xeon E5-1620 v2 3.70 GHz, 16GB DDR3 ECC, 500GB HDD WD Raptor 10k
HP Z420 Workstation Second-hand
- Observatii: Porturile USB 3.0 ale sistemelor nu functioneaza!
- Procesor: Intel QUAD Core Xeon E5-1620 v2 3.70 GHz (3.90GHz Turbo, 10MB Cache)
- Memorie RAM: 16GB DDR3 ECC (8 x 2GB)
- Stocare: 500GB HDD WD Raptor 10k
- Placa video: nVidia Quadro NVS 510 - 2GB DDR3 / 128 bit / 192 CUDA Cores
- Sistem de operare: Fara sistem de operare, optional licenta Microsoft Refurbished
- Garantie: 12 Luni
INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | HP |
| MODEL | Z420 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Second-Hand |
| GARANTIE | 12 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 1 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Xeon 4-Core |
| MODEL PROCESOR | E5-1620 v2 |
| FRECVENTA NATIVA | 3.70 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 3.90 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 4 (QUAD CORE) |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 8 |
| MEMORIE CACHE | 10 MB |
| SOCKET | LGA 2011 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 130 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 22 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 16 GB |
| MODULE MEMORIE | 8 x 2GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR3 ECC |
| STANDARD MEMORIE | PC3-12800 |
| FRECVENTA MEMORIE | 1600 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | HDD |
| FORMAT HDD | 2.5" + adaptor la 3.5" |
| CAPACITATE | 500 GB |
| STARE HDD | HDD refurbished |
| VITEZA DE ROTATIE HDD | 10.000 rpm |
| INTERFATA | SATA |
| UNITATE OPTICA | DVD-ROM |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | Quadro NVS 510 |
| TIP MEMORIE VIDEO | DDR3 |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 2 GB |
| BUS MEMORIE | 128 bit |
| CUDA CORES | 192 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 4096 x 2160 |
| DIRECTX | 12 |
| OPENGL | 4.5 |
| CONECTORI | 4 x Mini DisplayPort |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel C602 |
| SLOTURI MEMORIE | 8 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 128 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | Intel 82579 Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 2 |
| SLOTURI PCIe x8 | 2 |
| SLOTURI PCIe x4 | 1 |
| SLOTURI PCI | 1 |
PORTURI |
|
| MINI DISPLAY PORT | 4 |
| PS/2 | 2 |
| USB 2.0 | 5 |
| USB 3.0 | 4 |
| FIREWIRE | 2 |
| LAN (RJ-45) | 1 |
| AUDIO | 3 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 600 W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

