HP Z420 Workstation Intel HEXA Core Xeon E5-1650 3.20Ghz, 16GB DDR3 ECC, 250GB SSD
HP Z420 Workstation Refurbished
- Procesor: Intel HEXA Core Xeon E5-1650 3.20GHz (3.80GHz Turbo, 12MB Cache)
- Memorie RAM: 16 GB DDR3 ECC
- Stocare: 250 GB SSD Samsung 860 EVO nou
- Placa video: nVidia Quadro K2000 - 2GB GDDR5 / 128 bit / 384 CUDA Cores
- Sistem de operare: Windows 10 Professional COA Refurbished
- Garantie: 36 Luni
INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | HP |
| MODEL | Z420 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Refurbished |
| GARANTIE | 36 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 1 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Xeon HEXA Core |
| MODEL PROCESOR | E5-1650 |
| FRECVENTA NATIVA | 3.20 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 3.80 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 6 (HEXA CORE) |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 12 |
| MEMORIE CACHE | 12 MB |
| SOCKET | LGA 2011 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 130 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 32 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 16 GB |
| MODULE MEMORIE | 8 x 2GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR3 ECC |
| STANDARD MEMORIE | PC3-12800 |
| FRECVENTA MEMORIE | 1600 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | SSD |
| CAPACITATE | 250 GB |
| STARE SSD | SSD nou |
| MODEL SSD | Samsung 860 EVO |
| INTERFATA | SATA III |
| UNITATE OPTICA | DVD-RW |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | Quadro K2000 |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR5 |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 2 GB |
| BUS MEMORIE | 128 bit |
| CUDA CORES | 384 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 3840 x 2160 |
| DIRECTX | 11 |
| OPENGL | 4.4 |
| CONECTORI | 1 x DVI, 2 x DisplayPort |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel C602 |
| SLOTURI MEMORIE | 8 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 128 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | Intel 82579 Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 2 |
| SLOTURI PCIe x8 | 2 |
| SLOTURI PCIe x4 | 1 |
| SLOTURI PCI | 1 |
PORTURI |
|
| DVI | 1 |
| DISPLAY PORT | 2 |
| PS/2 | 2 |
| USB 2.0 | 5 |
| USB 3.0 | 4 |
| FIREWIRE | 2 |
| LAN (RJ-45) | 1 |
| AUDIO | 3 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 600 W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

