DELL Precision T7820 Workstation, 2 CPU x Intel 22-Core Xeon GOLD 6152, 192GB DDR4 ECC, 2 X 2TB SSD, 2 X 4 TB HDD SATA, VGA QUADRO P6000 24GB
Workstation DELL Precision T7820 Refurbished
- Procesor: 2 Procesoare Fizice x Intel 22-Core Xeon GOLD 6152 2.10 GHz
- Memorie RAM: 192GB DDR4 ECC (12 x 16GB)
- Stocare: 2 X 2TB SSD Samsung 870 EVO nou + 2 X 4 TB HDD SATA
- Placa video: nVidia Quadro P6000 - 24GB GDDR5X / 384 bit / 3840 CUDA Cores
- Sistem de operare: Windows 10 Professional COA
- Garantie: 36 Luni
INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | DELL |
| MODEL | Precision T7820 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Refurbished |
| GARANTIE | 36 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 2 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Xeon 22-Core |
| MODEL PROCESOR | Gold 6152 |
| FRECVENTA NATIVA | 2.10 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 3.7 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 22 |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 44 |
| MEMORIE CACHE | 30.25 MB |
| SOCKET | LGA 3647 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 140 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 14 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 192 GB |
| MODULE MEMORIE | 12 x 16GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR4 ECC |
| STANDARD MEMORIE | PC4-21300 |
| FRECVENTA MEMORIE | 2666 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | SSD |
| CAPACITATE | 2 TB |
| STARE SSD | SSD nou |
| MODEL SSD | Samsung 870 EVO |
| INTERFATA | SATA III |
| UNITATE OPTICA | DVD-RW |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | Quadro P6000 |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR5X |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 24 GB |
| BUS MEMORIE | 384 bit |
| CUDA CORES | 3480 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 7680 x 4320
|
| DIRECTX | 12 |
| OPENGL | 4.5 |
| CONECTORI | 4 x Displayport, 1 x DVI
|
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel C621 |
| SLOTURI MEMORIE | 12 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 768 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | Intel I219-LM Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 2 |
| SLOTURI PCIe x8 | 1 |
| SLOTURI PCIe x4 | 1 |
| SLOTURI PCIe x1 | 1 |
| SLOTURI PCI | 1 |
PORTURI |
|
| DISPLAY PORT | 2 |
| HDMI | 2 |
| PS/2 | 2 |
| USB 3.0 | 8 |
| USB-C | 2 x USB 3.1 Type C |
| LAN (RJ-45) | 1 |
| AUDIO | 2 |
| SERIAL | 1 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 950 W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

