DELL Precision T7600 Workstation, 2 x Intel HEXA Core Xeon E5-2667 2.90 GHz
DELL Precision T7600 Workstation Refurbished
- Procesor: 2 Procesoare x Intel HEXA Core Xeon E5-2667 2.90 GHz (3.50 GHz Turbo, 15MB Cache)
- Memorie RAM: 32 GB DDR3 ECC (8 x 4GB)
- Stocare: 450 GB HDD SAS 15.000 rpm
- Placa video: nVidia Quadro K4000 - 3GB GDDR5 / 192 bit / 768 CUDA Cores
- Sistem de operare : Windows 10 Professional COA
- Garantie : 36 Luni
INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | DELL |
| MODEL | Precision T7600 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Refurbished |
| GARANTIE | 36 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 2 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Xeon HEXA Core |
| MODEL PROCESOR | E5-2667 |
| FRECVENTA NATIVA | 2.90 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 3.50 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 6 (HEXA CORE) |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 12 |
| MEMORIE CACHE | 15 MB |
| SOCKET | LGA 2011 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 130 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 32 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 32 GB |
| MODULE MEMORIE | 8 x 4GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR3 ECC |
| STANDARD MEMORIE | PC3-10600 |
| FRECVENTA MEMORIE | 1333 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | HDD |
| CAPACITATE | 450 GB |
| STARE HDD | HDD refurbished |
| VITEZA DE ROTATIE HDD | 15.000 rpm |
| INTERFATA | SAS |
| UNITATE OPTICA | DVD-RW |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | Quadro K4000 |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR5 |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 3 GB |
| BUS MEMORIE | 192 bit |
| CUDA CORES | 768 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 3840 x 2160 |
| DIRECTX | 11 |
| OPENGL | 4.4 |
| CONECTORI | 1 x DVI, 2 x DisplayPort |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel C600 |
| SLOTURI MEMORIE | 16 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 512 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | 2 x Intel 82579 Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 4 |
| SLOTURI PCIe x4 | 2 |
| SLOTURI PCI | 1 |
PORTURI |
|
| DVI | 1 |
| DISPLAY PORT | 2 |
| PS/2 | 2 |
| USB 2.0 | 8 |
| USB 3.0 | 2 |
| LAN (RJ-45) | 2 |
| AUDIO | 2 |
| SERIAL | 1 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 1300 W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

