DELL Precision T3660 Tower Refurbished - Intel i7-12700, 32GB DDR5, 1TB SSD, GeForce RTX 3080 10GB
Configuratie
Workstation DELL Precision T3660 Refurbished
- Procesor: Intel Core i7-12700 2.10GHz (4.90GHz Turbo, 25MB Cache, 12-Core)
- Memorie RAM: 32GB DDR5 (2x 16GB)
- Stocare: 1TB SSD M2 NVMe Nou
- Placa video: nVidia GeForce RTX 3080 - 10GB GDDR6X / 320 bit / 8704 CUDA Cores
- Sistem de operare: Windows 11 Professional
- Garantie: 36 Luni
INFORMATII Workstation Refurbished DELL Precision T3660 |
|
| PRODUCATOR | DELL |
| MODEL | Precision T3660 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Refurbished |
| GARANTIE | 36 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 1 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Core i7 |
| MODEL PROCESOR | i7-12700 |
| FRECVENTA NATIVA | 2.10 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 4.90 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 12 |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 20 |
| MEMORIE CACHE | 25 MB |
| SOCKET | LGA 1700 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 65 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | Intel 7 |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 32 GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR5 |
| STANDARD MEMORIE | PC5-35200 |
| FRECVENTA MEMORIE | 4400 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | SSD |
| CAPACITATE | 1 TB |
| STARE SSD | SSD nou |
| MODEL SSD | Samsung 990 EVO Plus |
| INTERFATA | M.2 |
| UNITATE OPTICA | Fara unitate optica |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | GeForce RTX 3080 |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR6X |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 10 GB |
| BUS MEMORIE | 320 bit |
| CUDA CORES | 8704 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 7680 x 4320 |
| DIRECTX | 12.1 |
| OPENGL | 4.6 |
| CONECTORI | 3 x DisplayPort, 1 x HDMI |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel W680 |
| SLOTURI MEMORIE | 4 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 128 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | Intel I219-LM Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 5.0 | 1 |
| SLOTURI PCIe x4 | 2 |
| SLOTURI M.2 | 3 |
PORTURI |
|
| DISPLAY PORT | 3 |
| HDMI | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0/3.1/3.2 | 4 |
| USB-C | 4 x USB 3.2 Type C |
| LAN (RJ-45) | 1 |
| AUDIO | 2 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 750 W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

