DELL Precision T3610 Workstation, Intel DECA Core Xeon E5-2660 v2 2.20 GHz
DELL Precision T3610 Workstation Refurbished
- Procesor: Intel DECA Core Xeon E5-2660 v2 2.20GHz (3.0GHz Turbo, 25MB Cache)
- Memorie RAM: 64 GB DDR3 ECC (8 x 8GB)
- Stocare: 500 GB SSD Samsung 860 EVO nou + 2 TB HDD
- Placa video: nVidia Quadro K5000 - 4GB GDDR5 / 256 bit / 1536 CUDA Cores
- Sistem de operare : Windows 10 Professional COA
- Garantie : 36 Luni
INFORMATII PRODUS |
|
| PRODUCATOR | DELL |
| MODEL | Precision T3610 |
| FORMAT CARCASA | Tower |
| STARE PRODUS | Refurbished |
| GARANTIE | 36 Luni |
PROCESOR |
|
| NR. DE PROCESOARE INCLUSE | 1 |
| PRODUCATOR PROCESOR | Intel |
| TIP PROCESOR | Intel Xeon DECA Core |
| MODEL PROCESOR | E5-2660 v2 |
| FRECVENTA NATIVA | 2.20 GHz |
| FRECVENTA MAXIMA (TURBO) | 3.0 GHz |
| NUCLEE PROCESOR (CORES) | 10 (DECA CORE) |
| FIRE DE EXECUTIE (THREADS) | 20 |
| MEMORIE CACHE | 25 MB |
| SOCKET | LGA 2011-2 |
| PUTERE TERMICA (TDP) | 95 W |
| TEHNOLOGIE DE FABRICATIE | 22 nm |
MEMORIE RAM |
|
| MEMORIE INSTALATA | 64 GB |
| MODULE MEMORIE | 8 x 8GB |
| TIP MEMORIE RAM | DDR3 ECC |
| STANDARD MEMORIE | PC3-12800 |
| FRECVENTA MEMORIE | 1600 MHz |
UNITATE DE STOCARE |
|
| TIP UNITATE DE STOCARE | SSD + HDD |
| CAPACITATE | 500 GB SSD + 2 TB HDD |
| STARE SSD | SSD nou |
| MODEL SSD | Samsung 860 EVO |
| STARE HDD | HDD refurbished |
| VITEZA DE ROTATIE HDD | 7.200 rpm |
| INTERFATA | SATA III |
| UNITATE OPTICA | DVD-RW |
PLACA VIDEO |
|
| TIP PLACA VIDEO | Dedicata |
| CHIPSET VIDEO | nVidia |
| MODEL PLACA VIDEO | Quadro K5000 |
| TIP MEMORIE VIDEO | GDDR5 |
| CAPACITATE MEMORIE VIDEO | 4 GB |
| BUS MEMORIE | 256 bit |
| CUDA CORES | 1536 |
| REZOLUTIE MAXIMA | 4096 x 2160 |
| DIRECTX | 11 |
| OPENGL | 4.3 |
| CONECTORI | 2 x DVI, 2 x DisplayPort |
| SISTEM DE RACIRE | Activ |
PLACA DE BAZA |
|
| CHIPSET | Intel C602 |
| SLOTURI MEMORIE | 8 |
| MAX. MEMORIE SUPORTATĂ | 128 GB |
| PLACA DE RETEA (LAN) | Intel 82579 Gigabit |
| SLOTURI PCIe x16 Gen 3.0 | 2 |
| SLOTURI PCIe x8 | 1 |
| SLOTURI PCIe x4 | 1 |
| SLOTURI PCIe x1 | 1 |
| SLOTURI PCI | 1 |
PORTURI |
|
| DVI | 2 |
| DISPLAY PORT | 2 |
| PS/2 | 2 |
| USB 2.0 | 6 |
| USB 3.0 | 4 |
| LAN (RJ-45) | 1 |
| AUDIO | 2 |
| SERIAL | 1 |
ALIMENTARE |
|
| NUMAR DE SURSE INSTALATE | 1 x PSU |
| PUTERE SURSA | 425W sau 685W |
| CABLU DE ALIMENTARE | Inclus |

